fbpx

Prisijungti

Naujienos

Pažintis su naujais Rūmų nariais: UAB „Divaks“ – neįprastas verslas Lietuvoje, tačiau sparčiai auganti pramonės kryptis pasaulyje

 

 

Vienas iš vabzdžių baltymų ingredientų panaudojimo būdų – mėsos pakaitalai

Inovatyvų ir tvarų verslą vystanti UAB „Divaks“ įkurta 2020 metais. Įmonės veiklos kryptis – vabzdžių baltymų ingredientų sprendimai maisto pramonei. Lietuvoje tai dar neįprasta, tačiau pasaulyje vis labiau įsitvirtinanti ir sparčiai auganti pramonės kryptis. Įmonė specializuojasi didžiųjų milčių (Tenebrio molitor) auginime ir veisime. 2021 metų sausio mėn. Europos maisto saugos tarnyba  pripažino šių vabzdžių lervas tinkamomis naudoti maisto produktų gamyboje, o 2021 metų birželio mėn.  buvo suteiktas pirmasis Novel Food patvirtinimas jų komercializavimui EU šalyse.

Įmonės biologai kartu su Gamtos tyrimų centro mokslininkais atlieką eilę didžiojo milčiaus tyrimų

 

Unikalumas slypintis moksle. UAB „Divaks“ skiria ypatingą dėmesį moksliniams tyrimams. Bendradarbiaujant su Gamtos tyrimų centru pradėti vykdyti pirmieji tyrimai, siekiant sukurti kiek įmanoma geresnes gyvenimo sąlygas didiesiems milčiams, analizuojami jų mitybos ypatumai, ieškoma geriausių mitybos planų bei tinkamiausių vystymosi sąlygų.

Remiantis mokslinių tyrimų analize, projektuojama ir įmonės pilotinė bei industrinė gamyklos. Visi čia vyksiantys procesai paremti vertikaliai integruotu, pilnai automatizuotu veiklos modeliu. Šių modelių įdiegimas, darbas su mokslo institucijomis bei aukščiausio lygio įrangos ir technologinių sprendimų tiekėjais leis užtikrinti pastovią produktų kokybę bei pilną produktų atsekamumą.

Didžiojo milčiaus lervų maistinių savybių privalumai

Tvarus ir atsakingas verslas – šios vertybės persipina įmonės filosofijoje, bendravime bei vidinėje kultūroje. Tvarumo siekiama kiekviename žingsnyje – vabzdžiai yra maitinami šalutiniais gamybos produktais, kurie gauti iš vietinių agrokultūros bei maisto pramonės įmonių, jiems auginti reikia mažai vandens, o jų paliekamas CO2 pėdsakas ypatingai mažas.

Ingredientai, gaminami iš didžiojo milčiaus lervų yra ne tik tvarūs, bet ir itin maistingi bei plačiai panaudojami. Baltymai, išgaunami iš šių vabzdžių lervų, savo maistinėmis savybėmis yra itin artimi jautienai ir pienui - aukščiausios rūšies gyvulinės kilmės baltymams. Žvelgiant per ingredientų pritaikomumo prizmę, jie gali būti panaudojami plačiame produktų diapazone: nuo inovatyvių mėsos pakaitalų gamybos iki labiau tradicinių bakalėjos produktų.

UAB „Divaks“ bendraįkūrėjai Kęstutis Lipnickas ir Audrius Grušnis

 

Jauna įmonė turinti didelius siekius, patyrusią komandą bei unikalų požiūrį į mokslo svarbą versle - jau nuo veiklos pradžios tapo svarbiausios Europos Sąjungoje vabzdžių baltymų sektorių vienijančios asociacijos (IPIFF) nare, o 2021 liepą sėkmingai uždarė pirmąjį investuotojų pritraukimo etapą.

Kaip teigia UAB „Divaks“ vadovas Kęstutis Lipnickas, įmonės kelia ambicingus tikslus nuo pirmųjų dienų – ypatingas dėmesys skirtas formuojant komandą ir ieškant tvarių partnerysčių, taip pat atidžiai renkantis organizacijas, kurių nariais svarbu tapti. Tvirti pirmieji žingsniai padeda užtikrintai eiti toliau – tiek investuotojai, tiek dirbanti komanda tiki įmonės kuriamu produktu ir jo nešama pridėtine verte.

Daugiau apie UAB „Divaks“ interneto puslapyje: https://www.divaks.com/ arba įmonės LinkedIn paskyroje: https://www.linkedin.com/company/divaks

Išsamiau apie narystę Rūmuose papasakos: narystės koordinatorė Aurelija Skliuderytė, tel. +370 (618) 39103, e. p.: aurelija.skliuderyte@cci.lt, verslo paslaugų vadovė Justina Vingilė, +370 (618) 39096, e. p.: justina.vingile@cci.lt

Sužinokite daugiau apie narystę. https://www.senas.cci.lt/wp-content/uploads/2019/09/2018-10-12-cci_leidinys_web.pdf

Kaip tapti nariu? https://www.senas.cci.lt/naryste/tapkite-rumu-nariu/

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis