fbpx

Prisijungti

Naujienos

Pažintis su Rūmų nariais: UAB „Apiproduktai“ – viena pagrindinių bičių produktų supirkimo ir eksporto įmonių Lietuvoje

 

Šiuo metu įmonėje „Apiproduktai“, kuri yra viena pagrindinių bičių produktų – pradedant pikiu ir baigiant pačiu medumi – supirkėja ir eksportuotoja Lietuvoje, dirba septynių kvalifikuotų žmonių komanda, pasiruošusi kompetentingai aptarnauti ir padėti Lietuvos bitininkams bei ūkininkams. Vadovas ir įkūrėjas Algirdas Žiūkas joje nuo pat pradžių – 1997 metų.

„Pradėjome nuo tuo metu labai paklausaus bičių pikio supirkimo iš bitininkų, jo paruošimo ir eksportavimo į Vokietiją. Parduodavome žaliavą specializuotai farmacijos įmonei, gaminančiai preparatus iš propolio. Tapome pagrindiniu šio produkto, pagaminto Lietuvoje ir Latvijoje, tiekėju Vokietijos rinkoje, nes baltiškas pikis buvo itin vertinamas. Tada labai sėkmingai konkuravome su kitomis Rytų Europos valstybėmis, taip pat Argentina, Urugvajumi, Turkija, – išties sėkmingą verslo pradžią prisimena A. Žiūkas. – Įmonė plėtėsi, ėmėme parduoti Rusijoje bei Europos Sąjungoje žiedadulkes, bičių duonelę, vėliau ir vašką. Nuo 2015 metų urmu eksportuojame medų. Taigi, galima sakyti, kad dabar jau superkame visus bitininkystė produktus“.

Pasak „Apiproduktai“ vadovo, bendrovės veikla yra sertifikuota Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos, o produktų kokybė nuolat kontroliuojama išsamiais laboratoriniais tyrimais: „Tyrimams skiriame daug dėmesio, kad atrastume problemas laiku, o į rinką tiektume tik aukščiausios kokybės produktus. Mes siekiame prisidėti prie mūsų šalies bitininkystės vystymo, norime skatinti lietuviškų bičių produktų eksportą, didinti žinomumą bei kokybės pripažinimą Europoje ir pasaulyje. Ilgalaikis mūsų tikslas – atrasti naujų rinkų, taip keliant konkurencingumą ir pridėtinę vertę“.

 

Įmonė sukaupė ilgametę bičių produktų supirkimo, konsultavimo apie jų paklausą, gamybos kryptis ir kokybės reikalavimus patirtį. Todėl ėmėsi ir švietėjiškos veiklos – dabar konsultuoja technologiniais produktų rinkimo klausimais, skaito paskaitas aktualiomis temomis. Be to, „Apiproduktai“ padeda bitininkams apsirūpinti pikio, žiedadulkių rinktuvais, kasmet remia Lietuvos bitininkų šventę ir kitus LBS renginius bei pačius bitininkus.

Nuo 2013 metų UAB „Apiproduktai“ pradėjo naują etapą – naujų rinkų ir klientų paiešką bei marketingo strategijos formavimą, todėl pradėjo dalyvauti pasaulinėse bitininkystės ir maisto produktų parodose.

„Tai buvo naujo kelio pradžia ir naujas iššūkis. Bet kartu ir naujos galimybės daugiau sužinoti, patirti, kaip veikia pasaulinė bitininkystės produktų rinka, kaip geriau pristatyti, reklamuoti ir parduoti Europoje ir už jos ribų. Todėl dalyvavome trijose pasaulinėse parodose Kijeve, Stambule ir Tokijuje. Išties sulaukėme nemažo susidomėjimo tiek pačiais produktais, tiek mūsų valstybe, – prisimena A. Žiūkas. – Praėjusiais metais Rūmai padėjo išvažiuoti į verslo misiją Malmėje, kuri iš esmės buvo naudinga, užmezgėme daug kontaktų. Tiesa, jie nevirto klientais, bet, tikiu, dar viskas prieš akis“.

UAB „Apiproduktai“ vadovas pasakoja, kad įmonė jau seniai yra VPPAR narė. Todėl pastebintis, jog pastaraisiais metais Rūmai suteikia daug naudingos informacijos ir pagalbos, organizuoja daug gerų renginių, seminarų, mokymų.

„Ypač tai pasakytina apie ES projektus, su jais susijusią informaciją ir įvairias eksporto galimybes. Rūmai stengiasi padėti įmonėms surasti naujų klientų užsienyje, kviečia dalyvauti verslo misijose, parodose. Tai – išties vertinga pagalba, jei jos yra pasiruošusios ir turi potencialo dalyvauti jose, gali pasiūlyti atitinkamo lygio prekių (produktų) ar paslaugų“, – įsitikinęs A. Žiūkas.

 

Daugiau apie UAB „Apiproduktai“ interneto puslapyje http://www.apiproduktai.lt/

 

Kviečiame susipažinti su daugiau Rūmų narių sėkmės istorijų. (ČIA)

 

Išsamiau apie narystę Rūmuose papasakos: narystės koordinatorė Aurelija Skliuderytė, tel. +370 (618) 39103, e. p.: aurelija.skliuderyte@cci.lt, narystės plėtros vadovė Ilona Petrovė, +370 (618) 39096, e. p.: ilona.petrove@cci.lt

 

Sužinokite daugiau apie narystę. (ČIA)

Kaip tapti nariu? https://www.senas.cci.lt/naryste/tapkite-rumu-nariu/

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis