fbpx

Prisijungti

Naujienos

Pažintis su Rūmų nariais: UAB „ODA LT“, profesionalios kosmetikos gamintoja Lietuvoje

 

2009 m. biologė, ilgą laiką dirbusi medicinos srityje, Irena Jokšienė įkūrė UAB „ODA LT“.

„Tuomet siautė ekonominė krizė. Dabar iš laiko perspektyvos matau, kad pradėti verslą tokiu metu buvo drąsus žingsnis. O tada maniau, kad darau tai, kas yra reikalinga, – verslo pradžią prisimena „ODA LT“ įkūrėja ir vadovė. – Bendradarbiavau su italais ir amerikiečiais. Kai pasidomėjau, ar JAV būtų galima pagaminti kremą su rūgštimi, kurį naudočiau po terapijos procedūrų, jie mane atkalbėjo, esą bus brangu siųsti, ir pasiūlė pačiai pradėti kremo gamybą“.

I. Jokšienė pasitarė su kolegėmis, kurios taip pat buvo atidariusios kosmetikos kabinetus ir norėjo po procedūrų naudoti savo produktus. Iš pradžių nusprendė pasigaminti kremo tik sau, tačiau išėjo taip, kad atsirado dvi linijos: profesinė, skirta tik profesionaliam naudojimui, ir namų, skirta individualiam naudojimui.

Vis dėlto pradžia nebuvo tokia paprasta, nes verslą pradėjo nuo nulio: neturėjo nei patentų, nei patalpų, nei darbuotojų.

„Gal atrodys per daug skambiai, bet tuo metu mūsų tikslas nebuvo pinigai, o produktas, su kuriuo galėtume dirbti ir kuris padėtų žmonėms. Tikrai taip manėme. Per daug nesižvalgėme į konkurentus. Tokia jau esu: jei negaliu padaryti geriau nei jie, turiu pasitraukti. Tad teko būti geriausiai. Ir personalą rinkdamasi žiūriu, kad degtų produktu, idėja. Man neįdomus abejingas darbuotojas, atėjęs tik įsidarbinti. Toks labai greitai atšąla“, – teigia verslininkė.

 

Prieš dešimtmetį savo verslą sukūrusi I. Jokšienė prisimena, jog iš pradžių aktyviai dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje, nes reikėjo skleisti žinią apie savo produktus. Čia sako įgavusi įdomios patirties: „Buvo visko, kelias nelengvas. Iš pradžių niekas netikėjo mumis, sakė, ką gi tie lietuviai gali, nesidalino savo paslaptimis, maža to, netgi nukreipdavo mus priešinga kryptimi. Be to, daugelis manė, jog lietuviški gaminiai savaime turi būti pigūs. Užtat mes nepaprastai tikėjome savo produktu ir po vienos kitos parodos jau ėmė grįžti klientai. Sako: „Žiūrėk, man išnyko pigmentinė dėmė“. Bet be galo smagu, juk taip atsiranda istorijos!“.

Paklausta apie UAB „Oda LT“ narystę Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, I. Jokšienė šypsosi: „Atsirado pagreitis“.

„Žinoma, buvo ir parodų, kelionių, susitikimų. Kai dirbi specifinėje srityje, nepakanka išmokti pagaminti kremą. Dar jį reikia mokėti parduoti, pristatyti. Yra daug dedamųjų, kur reikalingi įvairūs specialistai. O Rūmų patirtis yra didelė ir gera, kolektyvas – puikus ir visada suteikiantis tokią pagalbą, – sako verslininkė. – Kita vertus, narystė paskatino mokytis taip pat Rūmų nario Vilniaus universiteto Verslo mokykloje, kurioje gavau labai įvairių žinių. Rūmuose sutikau daug naujų įvairių specialybių žmonių, gavau verslo atstovavimo galimybių užsienio šalyse. Tai – labai naudinga pagalba verslui“.

Išsamiau apie UAB „ODA LT“: https://www.odapro.lt arba bendrovės feisbuko paskyrose https://www.facebook.com/OdaKosmetika ir https://www.facebook.com/OdaKlinika

 

 

Išsamiau apie narystę Rūmuose papasakos: narystės koordinatorė Aurelija Skliuderytė, tel. +370 (618) 39103, e. p.: aurelija.skliuderyte@cci.lt, narystės plėtros vadovė Ilona Petrovė, +370 (618) 39096, e. p.: ilona.petrove@cci.lt

 

Sužinokite daugiau apie narystę. (ČIA)

Kaip tapti nariu? https://www.senas.cci.lt/naryste/tapkite-rumu-nariu/

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis